1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Vilniaus žirgynas

 UAB “Vilniaus žirgynas“ buvo įkurtas 1949 m. netoli Vilniaus ir yra vienas didžiausių žirgynų Lietuvoje. Čia veisiami ir auginami 360 veislinių žirgų: žemaitukų, stambiųjų žemaitukų, arabų, trakėnų, šetlando ponių.

Pagrindinis žirgyno uždavinys - saugoti lietuviškų žírgų genofondą. Labiausiai vertinami ir saugomi yra žemaitukai - viena seniausių veislių Europoje. Ši veislė davė padžią trims kitoms arklių veislėms: trakėnams, Lietuvos sunkiesiems ir stambiesiems žemaitukams. Žemaitukų veislė reikšminga ne tik Lietuvos istorijai, kultūrai, arklių selekcijai, mokslui, ekologijai ir ekonomikai, bet ir pasaulinei bioįvairovei. Žemaitukų veislė pripažinta saugotina tarptautiniu mastu ir įtraukta į FAO Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką ir į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės katalogą.

2012 m birželio mėn. įvykus UAB „Vilniaus žirgynas“, UAB „Sartų žirgynas“ ir UAB „Nemuno žirgynas“ reorganizavimui, bendrovės yra reorganizuotos sujungimo būdu, sujungiant UAB „Vilniaus žirgynas“, UAB „Sartų žirgynas“ ir UAB „Nemuno žirgynas“ į UAB „Lietuvos žirgynas“.

Plačiau apie žirgyną: http://www.vilniauszirgynas.lt

Artimiausi renginiai

Spalis 2023
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Riešės bendruomenės veiklos

Riešės bendruomenė organizuoja sporto, šokių, muzikos užsiėmimus, seminarus, edukacinius renginius. 

Laukiame Jūsų pasiūlymų, komentarų ir nuomonių.

Rašykite: veikla@musuriese.lt

Svetainę kurkime kartu!

Kviečiame prisijungti prie Riešės interneto svetainės pagyvinimo bet kokia informacija (su nuotraukomis ar be jų), kuri galėtų būti įdomi ir vertinga visiems mūsų apylinkių gyventojams. Informaciją siųskite el. paštu: mindaugas@musuriese.lt, ji bus paskelbta nedelsiant.